Собаку помітили кілька тижнів тому на крайньому рубежі Арабатської стрілки, де розташовані позиції українських прикордонників. За 600 метрів видніється пост російських військових. Звідти, розповідають наші бійці, найімовірніше, і втік Джек. На українському посту його прийняли як удома. Нагодували, зігріли й залишили як помічника.
«Час від часу відбувається ротація росіян. Після одної з таких я помітив собаку, який бігав неподалік нашого посту. А раніше ми бачили його на тій стороні. Не знаю, чому він утік, але коли я привів його до нас, він був дуже худий і заляканий. Довго не міг відійти, чогось боявся, — розповідає молодший інспектор прикордонної служби Микола Горпиненко. — Ми вирішили залишити його у себе, адже видно, що собака розумний і добрий. Почав відгукуватися на кличку Джек, то так ним і залишився. Взагалі німецькі вівчарки — це моя слабкість. У мене вдома, в Запорізькій області, точно такий пес: і зростом, і окрасом. Тепер от і на службі маємо такого друга».
З часом прикордонники помітили, що Джек слухняно виконує прості команди. Вирішили — собака службовий, і викликали свого кінолога з Генічеська. Той підтвердив: пес має певні навички, але трохи їх забув, тож із ним треба попрацювати.
«Коли я побачив, як Джек реагує на команди, як рухається, я зрозумів, що з собакою колись працювали тренери. Але з ним колись недобре повелися, можливо, били, погано годували, — каже кінолог, прапорщик Василь Токіой. — Потім провели кілька тестів із підкладками зі зброєю, він реагував, намагався шукати. Зараз Джека взяли на облік у прикордонслужбу. Будемо з ним займатися, вдосконалимо навички пошуку зброї».