Микола Томенко: Необхідно зупинити війну місцевої влади проти бібліотек

21 листопадаа 2015 13:33
slovoidilo.ua

slovoidilo.ua

На цьому наголосив народний депутат України, засновник Фонду “Рідна країна” Микола Томенко, виступаючи на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотеки для дітей в контексті культурно-історичного розвитку України».

Він зауважив, що проголошена владою «історична децентралізація» почала давати результати. «Причому, ці результати виявилися набагато гіршими, аніж прогнозували найбільші песимісти. Першими «під ніж» так званої децентралізації потрапили заклади гуманітарної сфери – школи, лікарні, а тепер – і бібліотеки», – сказав М. Томенко.

За його словами, на сьогодні маємо інформацію, що з передачею на фінансування до місцевих бюджетів низка місцевих чиновників вирішила замість дитячих чи інших бібліотек побудувати ресторани, торгові центри чи «забігайлівки». «Інформація про такі плани надходить із Львівської, Черкаської та інших областей», – зауважив народний депутат.

Крім того, за його словами, лобісти місцевих чиновників у парламенті намагаються розробити законодавчий механізм, як звільняти принципових керівників бібліотек, які виступають проти їхнього закриття та приватизації. «Знайдена формула: обмежити строк перебування на посаді директорів бібліотек двома термінами для того, щоб поставити своїх, ручних керівників, які допомагатимуть приватизувати бібліотеки», – зазначив М. Томенко.

Він поінформував учасників конференції, що він вніс поправку до відповідного підготовленого до другого читання законопроекту, щоб скасувати цю норму про два терміни перебування на посаді директорів бібліотек.

Микола Томенко сказав, що робитиме все, щоб зупинити війну місцевих чиновників проти бібліотек, тому що ця війна – не проти бібліотекарів, а проти дітей, школярів та студентів, власне, – проти духовності України.