Херсонські прикордонники змайстрували турель для дистанційного ведення бою

17 Жовтня 2015 11:59
unn.com.ua

unn.com.ua

Бійці Херсонського прикордонного загону створили для армії турель з дистанційним управлінням, що може вести вогонь на відстані. Про це кореспонденту УНН повідомили у Херсонському прикордонному загоні.

Винахідники з позивними “Док” і “Квант” активісти громадської організації з охорони кордону “Форпост 22”, які у березні добровільно записалися до лав прикордонників. До того чоловіки працювали на фірмі, яка займається електронними розробками.

Спеціально розроблений пристрій дистанційно дозволяє керувати озброєнням, яке встановлене на турелі. За допомогою прикріпленої на ній відеокамери бійці можуть бачити на моніторі, що відбувається на полі бою та вести вогонь з різних позицій, при цьому перебуваючи у безпечному місці. Турель містить блок електроніки, джерело живлення та кріплення для зброї. Вона управляється за допомогою пульту управління оператора.

“Ідея створити турель у нас з’явилася ще до мобілізації. Ми обговорювали, що така річ була б дуже корисною в армії, особливо на блокпостах. На роботу: розробка механіки, програмного забезпечення, збірка, пошук усіх необхідних комплектуючих, у нас пішов один місяць. Звичайно, ми вивчали усі зразки, які є у світі, і це не “ноу-хау”, наша система значно примітивніша, але вона набагато дешевша. Аналог коштує тисячі доларів, а наша модель декілька тисяч гривень”, – розповів боєць “Квант”.

Бійці працювали над туреллю у вільний від несення служби час. Розробники надіються, що виготовлений екземпляр не стане останнім, а одного дня увійде у серійне виробництво. Якщо це станеться, то вони мають безліч ідей для вдосконалення моделі.

“Один з варіантів використання турелі – для організації засад. Вона є ідеальним відволікаючим фактором. Її можна поставити на не основному напрямку атаки. Ведеться дистанційно вогонь, а тим часом група основної засади атакує противника з флангу. Враховуючи бюджетність турелі, якщо при виконанні задачі щось пішло не так, її можна лишити на полі бою”, – наголосив один із розробників турелі боєць “Док”.

У прикордонників є ще декілька розробок, але наразі вони не розголошують інформації, аби нею не скористався противник.