Чим вражала активних тернополян Херсонщина

2 Вересня 2015 10:20
11948221_10208084951780657_446431095_n

doba.te.ua

Програма «Активні громадяни» від Британської Ради набирає обертів з кожним днем. Цього разу фасилітатори проекту організацій-партнерів із Тернополя (Томахів Марта, НОСУ «ПЛАСТ» та Христина Біла, МЦР «МІСТ») брали участь у мережевому навчальному візиті на Херсонщину.

Протягом 25-29 серпня дівчата мали змогу відвідати Херсонський форум відкритих даних, зустрітися із представниками місцевих органів влади, громадськими діячами, бізнесменами, етнічними меншинами, що проживають на території області. Представниці Тернопільщини разом із активними громадянами з 10 інших регіонів України (від Луцька на Заході до Кремінної на Сході) відвідали Херсон, Нову Каховку, Олешківські піски (єдина у Європі пустеля), с. Зміївку, яке в народі називають «малою Європою»  завдяки  різноманітності національних громад, що там проживають – німці, шведи, бойки) та інші цікаві місця області (рибну ферму на Шиловій Балці, виноробне господарство «Вина Князя Трубецького»). Учасники мали змогу також активно відпочити, здійснивши міні слав на байдарках по тутешньому Дніпру.

“Подібні візити цікаві тим, що дають учасникам змогу побачити, як живуть люди в інших регіонах, як функціонують органи державної влади, місцевого самоврядування та громадські організації, як вони взаємодіють один з одним. Учасники таких візитів знайомляться з економічним, туристичним, суспільним потенціалом даного регіону. Завдяки таким зустрічам вдається налагодити діалог та взаєморозуміння між активними громадянами із різних регіонів України, що надалі сприяє плідній співпраці між ними”, – зауважує керівник програми «Активні громадяни» в Україні Віталій Тихонович.

11940122_10208084951620653_303086957_n

doba.te.ua

“Це мій перший візит на Південну Україну. Звісно, я скажу, що дуже вражена тим, що побачила та відчула. Проте цього разу йтиметься як і про колоритний контраст – ландшафтний, культурний, гастрономічний, так і про неймовірну близькість по духу з тими людьми, які проживають на Херсонщині. Нас зустріли тепло, відкрито та гостинно, я почувала себе, як вдома. Такі візити дають змогу поспілкуватися із представниками різних регіонів нашої держави, обмінятися досвідом та ідеями в реалізації проектів, подолати стереотипи і вкотре впевнитися, що Україна – єдина, якби пафосно це не звучало, і спільними зусиллями ми можемо багато досягнути на шляху до розбудови свідомого громадянського українського суспільства, “- ділиться враженнями Марта Томахів.

До слова, на мапі України залишилося лише три області (Закарпатська, Миколаївська та Рівненська), на яких ця програма поки що не діє, і навіть активні громадяни буремних Луганщини та Донеччини мали змогу взяти участь у тренінгах та реалізувати свої проекти у її рамках. Цікавим є те, що програма спрямована не лише на великі міста та обласні центри, але й на маленькі містечка та села, громади яких хочуть змінювати своє життя на краще та усвідомлюють, що реальна влада є у їхніх руках. Понад 50 проектів у різних регіонах України вже є профінансованими Британською Радою та реалізовуються.

11949620_10208084951900660_1232220586_n

doba.te.ua

Для довідки. «Активні громадяни» (Active Citizens) – програма Британської Ради (British Council), орієнтована на формування лідерського потенціалу у соціальній сфері та покликана сприяти розвитку навичок соціальної відповідальності та міжкультурного діалогу як базових якостей лідера ХХІ століття. Проект стартував в 2009 році, та на даний момент реалізується більше, ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії.

Мета проекту полягає у сприянні соціальному розвитку, головною рушійною силою якого є самі громади. Програма «Активні громадяни» заохочує членів громад самим брати на себе відповідальність за власні соціальні потреби, зміни та забезпечення сталого розвитку, й передбачає набуття ними потрібних знань, навичок і досвіду для їх вирішення.

Основна аудиторія проекту – громадські лідери, індивідуальні особи й інституції, що намагаються покращувати життя людей у своїх громадах.

Джерело: Доба