Минулого тижня в херсонському кіноклубі Режисер.Орг відбувся перший «Кіноміст»: показ короткометражних фільмів з різних куточків України, авторська зустріч (за допомогою skype-конференції) з одним з авторів – режисером Андрієм Богуном і майстер-клас для кінематографістів-аматорів від Дмитра Тяжлова.
У рамках вечора режисери-початківці й кіноаматори (шанувальники кіномистецтва) познайомилися із сучасним українським короткометражним кіно. Серед робіт вечора: психологічний фільм «Два видения жизни» режисера Дмитра Захаревича, який кілька тижнів тому презентував у Києві свій перший повнометражний фільм «Дорога на Захід». Поетична stop-motion анімація «Взрослеют» від миколаївського кінокритика Євгена Цимбалюка. Безкомпромісний «Underground» Дмитра Скляренка та авантюрна комедія «Самый большой теннис» від натхенного роботами Гая Річчі Клима Козинського.
Крім того, учасники та гості кіноклубу, після перегляду короткометражного фільму «Выстрел», під час скайп-конференції особисто познайомилися з його самобутнім автором з Херсонської області. Кінорежисер Андрій Богун живе в с.Мала Олександрівка. Працює в будинку культури та крім фрагментарного захоплення кіно, керує театральною студією «Простір». Режисер розповів про те, що надихнуло його на створення фільму «Выстрел», як він працює над створенням реквізиту у своїх роботах, скільки часу зазвичай триває знімальний та підготовчий період. Відповів і на запитання, чому він не поспішає переїжджати до столиці, як багато амбіційних авторів. «Нас і тут непогано годують», – жартівливо відповів режисер. Кожний бажаючий міг ставити запитання про процес зйомки, про те, як зняти кіно з мінімальними витратами, про авторські принципи відбору акторів на головну роль.
Друга частина вечора була повністю віддана освітній програмі – мотивуючому майстер-класу від кінематографіста з п’ятнадцятирічним стажем, режисера та куратора Дмитра Тяжлова. Херсонським глядачам він став відомим завдяки фільму «Открытый доступ» (кіноновела «В углу») та кураторському проекту «Україна_Голоса» (показ у Херсоні відбувся 29 червня).
Кінематографіст акцентував увагу на найактуальніші проблеми новачків, на часту «безповітряність» їх робіт, відсутність конкретності, документальної точності відображення реальності. Відзначив важливість етапу вибудовування стратегії просування кінцевого продукту, ще під час його зйомки, пророблення ідеї й теми, як основних принципів підготовчої роботи, які необхідно зробити, перш ніж братися за сценарій та розкадрування. Для багатьох учасників майстер-класу став відкриттям реальний опис ситуації на українському та світовому кіноринку.
Творці заходу із громадської організації «Режисер.Орг» обіцяють цікаву програму сучасного кіно і наступного місяця. І нагадують, що крім короткометражок проводять покази кінокласики та авторського кіно. Проект існує на волонтерських підставах, вхід на всі покази – безкоштовний.