Гола Пристань стане енергетично незалежним містом

2 Лютого 2015 13:05
www.shukach.com

www.shukach.com

Місто обласного підпорядкування Гола Пристань стане першим на Херсонщині, яке повністю перейде на альтернативні джерела опалення.

На чотири комунальні котельні, які обігрівають чотири місцеві школи, три дитсадки, лікарню, поліклініку і будівлю міськради, вже придбали котли вітчизняного виробництва, що споживатимуть не дорогий імпортний газ, а значно дешевші палети з відходів деревини. Триває монтаж обладнання, та пусконалагоджувальні роботи. І воно має запрацювати ще до кінця нинішнього опалювального сезону. Хоча справні газові котли не викидають – їх збережуть як резерв на випадок аварії чи необхідності терміново збільшити потужності.

Для переходу на енергоощадні технології з муніципальної скарбнички Голої Пристані асигнували 580 тисяч гривень, і ще 1,3 мільйони гривень надійшло з державного бюджету. Коштів з Києва, як зазвичай, довелося чекати довго, і на рахунок у Держказначействі вони «впали» буквально в останніх числах грудня минулого року. Але міськрада була готова: аби субвенцію не повернули, як не використану за призначенням, її керівники заздалегідь домовилися із постачальниками обладнання, а дехто з них навіть розпочав монтажні роботи у борг. Тож гроші знайшли отримувачів за лічені години, і проект миттєво «запустився» на повну потужність.

Вже триває і тендер на закупівлю палетів, причому проблем з ними вочевидь не очікують. Заявки на участь у торгах вже подали шість фірм-постачальників, причому деякі не проти й забезпечувати доставку палива просто до складу.

– За бізнес-планом, інвестиції у переобладнання котельних мають окупитися протягом двох повних опалювальних сезонів. А якщо газ продовжуватиме дорожчати, то й раніше. В усякому разі, про ліміти на голубе паливо для обігріву «соціалки» вже з наступної осені можна забути, як про страшний сон, – задоволений міський голова Голої Пристані Анатолій Негра. – Але ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Дирекція міського комунального підприємства «Міськтеплокомунерго» вже отримала завдання відшукати на ринку найвигіднішу пропозицію стосовно продажу чи взяття у лізинг лінії з виробництва палетів. На сировину для них згодяться хмиз та старі дерева з газонів та скверів, які підлягають знесенню. Цього «добра» завжди вистачає, але раніше багаття нагрівали тільки повітря чи хмиз вивозився на звалище, а нині він перетвориться на цінний енергоресурс. Гроші на виробничу лінію знову виділимо з міського бюджету. Під її розміщення та складування готової продукції віддамо дві раніше закриті котельні, де вже відсутня будь-яка техніка, а будівлі стояли порожніми.

Що ж до простих городян, то вони від централізованого опалення відмовилися раніше, ніж комунальники. У нечисленних житлових багатоповерхівках масово встановлюють або вже встановили газові чи електроконвектори. А в приватному секторі «розконсервовують» старі добрі дров’яні пічки, чи також спішно міняють газові котли на універсальні твердопаливні.