Головні помилки прибічників здорового способу життя

25 Липня 2018 09:34

Захоплення здоровим способом життя і харчуванням зараз стало досить популярним і завойовує все нових і нових прихильників.

zdorovia.com.ua

zdorovia.com.ua

Якщо ви також належите до їх числа, значить, ви харчуєтеся за заповітами найшанованіших дієтологів і регулярно займаєтеся спортом. Вам здається, що ви по-справжньому здорові. Однак в прагненні стати здоровішими (і, бажано, стрункішою) багато часто допускають промахи.

Експерти склали 9 основних помилок, які допускають всі любителі здорового способу життя.

Змушувати себе любити корисну їжу

Дуже важливо, переходячи на правильне харчування, знайти ті продукти і поєднання, які дійсно будуть вам подобатися. Здоровий спосіб життя він на те й спосіб життя, що це не короткострокова дієта, а повний перегляд своїх харчових звичок. Якщо не подобається гречка, їжте рис, не подобаються помідори, купуйте перець – завжди є альтернатива і вибір, не варто зациклюватися на чомусь одному і тим більше беззаперечно слідувати порадам дієтологів. Зрештою, життя без задоволення не життя, а постійні обмеження і примуси лише приведуть до неминучого зриву.

Пити занадто багато води

Традиційні два літри в день – це лише усереднена кількість рідини, необхідної здоровій людині. Це щось на зразок “середньої температури по лікарні”: у одного пацієнта лихоманка, а в іншого зуб на зуб не потрапляє. В цьому випадку розібратися, скільки рідини необхідно саме вам, допоможе дізнатися тільки обстеження у лікаря і консультація з дієтологом. До слова, надмірне споживання води може призвести до різних ускладнень в роботі організму в цілому і сечовидільної системи зокрема.

Купувати продукти, грунтуючись лише на їх калорійності

Це неправильно просто тому, що низький вміст жиру і калорій не завжди гарантує, що продукти будуть правильними і корисними.

Ігнорувати стрес

Ви можете харчуватися однією гречкою і овочевими смузі, але це не допоможе вам стати здоровішою ні на дещицю, якщо протягом дня ви тільки й робите, що нервуєте і переживаєте за будь-якого приводу. Зайва вага, безсоння, проблеми з травленням – це лише частина тих захворювань, які очікують надмірно нервових людей. Слід хоча б раз на тиждень займатися розслаблюючою йогою, яка допоможе зняти напругу, фізичну і нервову.

Жити за принципом “немає болю, немає результату”

М’язовий біль не завжди показує результативне тренування. Найчастіше він говорить про отримані травми, відсутності розминки перед тренуванням і надмірних навантаженнях – ніщо з цього не призведе до заповітної мети. Слідкуйте за сигналами свого організму і вмійте вчасно зупинятися.

Вживати полівітаміни

Полівітаміни насичують організм відразу всіма елементами, в той час як йому не завжди потрібен весь алфавіт. Кращий варіант – проконсультуватися з лікарем і приймати саме ті вітаміни, в додаткових джерелах яких потребує ваш організм. Решта ж краще заповнювати природним шляхом за допомогою їжі. Овочі, фрукти і риба точно не приведуть до передозування.

Не порушувати правила

Не забувайте себе балувати, навіть якщо ви сидите на дуже строгій дієті. Яка виключає будь-які послаблення. Довгі обмеження і неможливість побалувати себе маленьким шматочком шоколаду обов’язково приведуть до стресу і нервового зриву.

Вважати худобу синонімом здоров’я

Здавалося б, мода на неприродну худобу вже пройшла і всі усвідомили, що голодування і непропорційно маленька вага – неправильно і шкідливо, але все одно багато хто продовжує вести неправильний спосіб життя, морить себе непродуманими дієтами і жорсткими обмеженнями.

Не висипатися

Встати на 15 хвилин раніше заради ранкової зарядки – справа хороша, а от якщо ви починаєте жертвувати сном заради занять, то хвалити вас, на жаль, нема за що. М’язам необхідний відпочинок і відновлення, а здоровий сон якраз те, що допоможе зняти напругу і втому.