Скільки коштують херсонські кавуни?

5 Липня 2018 13:06

За перший тиждень сезону 2018 року, ціни на вітчизняні кавуни знизилися майже вдвічі. Більш того, сьогодні ця ягода вже коштує в 2 рази дешевше, ніж на початку минулого сезону.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Сьогодні виробники Херсонської області пропонують кавуни з поля по 2-3 грн/кг (0,07-0,1 €/кг), тобто ціни вже наблизились до рівня собівартості. На найбільшому оптовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” кавуни пропонуються в межах 5-6 грн/кг (0,16-0,2 €/кг)», — повідомляють фахівці проекту.

Як пояснюють експерти, цього року погода знов втрутилась в розвиток подій на ринку. Через аномально теплу весну та початок літа, визрівання кавунів на плантаціях Херсонщини прискорилося, відповідно, сезон баштанних — 2018 в Україні стартував майже на 2 тижні раніше від звичайних термінів.

До речі, аналогічна ситуація спостерігалась і рік тому, але в кінці червня 2017 року українські кавуни все ж таки були дорожчими.

«Стрімке падіння ціни в червні цього року пов’язане із збільшенням пропозиції в головному виробничому регіоні, завдяки теплій погоді та млявому попиту на продукцію в центральних та західних областях країни, через прохолодну погоду. Але гарна новина є в тому, що стрімке зниження ціни на українські кавуни вже створює передумови для початку його експорту», — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Нагадаємо, у 2017 році Україна експортувала майже 17 тис. тонн кавунів. Більш амбітні плани щодо обсягів, експортерам в 2017 році, на жаль, не вдалося втілити в життя, оскільки, через аномальну спеку в середині липня-серпня було втрачено значну частину врожаю пізніх кавунів.

В цьому році експортери плекають надії на більш успішні результати зовнішньої торгівлі.

Джерело: agravery