На щорічний Open Data Forum у Херсоні приїдуть експерти з усієї країни

27 Вересня 2017 10:31

В Херсоні 29—30 вересня відбудеться вже третій регіональний форум відкритих даних. Захід проводить фонд «Об’єднання» за підтримки партнерських організацій та Херсонської міської ради. Цього року форум включатиме серію майстер-класів та семінарів, де експерти покажуть, яким чином можна використовувати сучасні технології для запобігання корупції та розвитку громад. Протягом попередніх років учасниками херсонського форуму були експерти з відомих українських та міжнародних організацій: Google, Британська рада, Transparency International, ООН, Міжнародний фонд «Відродження» та інші. На третій форум також збереться чимало цікавих гостей, серед яких мають бути директор Freedom House Ukraine Метью Шааф, гендиректор платформи YouControl Сергій Мільман, експерт з питань демократичного врядування ПРООН Діана Зубко.

За словами організаторів, перший день форуму проходитиме у форматі лекторію. Експерти говоритимуть про сучасний стан використання відкритих даних і демократії в Україні, технології, які надають можливість знизити корупцію і розвивати громади, а також про використання IT-рішень для побудови відкритого бізнесу, вміння обробляти відкриті дані й робити з них цікаві журналістські матеріали. Наступного дня відбудуться двогодинні майстер-класи для людей, які виявлять бажання практично попрацювати з експертами. Участь у Форумі відкритих даних безкоштовна, але за попередньою реєстрацією на сайті http://odf-2017.fundunion.org.

«Подібні заходи, на які приїжджають знані спікери і представляють передові технології, як правило, відбуваються в Києві, Одесі, Львові. А натомість такі міста, як Херсон, хоч вони і є обласними центрами, залишаються дещо осторонь. Зібрати експертів в одному місці й в один день потребує чималих зусиль. Але справа того варта. Їхні погляди сфокусовуються на регіонах. Вони більше дізнаються про локальні ініціативи та активних громадян», — коментує співорганізатор форуму Юрій АНТОЩУК.

«Тут теж є багато проблем, ба навіть більше, ніж у столиці, а тому дуже важливо привертати увагу до них, а також до можливостей розвитку та співпраці. Не кожен сільський голова чи активіст із районного центру поїде на подібний захід у Київ. Розуміючи це, ми даємо їм змогу практично на місці отримати інформацію з перших вуст щодо розвитку технологій, впровадження державних, регіональних програм у сфері відкритих даних, ба навіть налагодити партнерські відносини з експертами, — додає Юрій. — Загалом, Open Data Forum — це шанс для дійсно активних громадян Херсонщини, який кожен використовує по-різному: хтось знайомиться з експертами, хтось впроваджує технології у себе, а хтось підвищує свою кваліфікацію».

Іван АНТИПЕНКО, «День»