У Каховці відкрили пам’ятник Іванові Сірку

12 Червня 2017 14:50

Фото з khoda.gov.ua

У місті Каховка на Херсонщині встановили пам’ятник кошовому отаману Івану Сірку. Пам’ятник встановили у Козацькому сквері, поряд із хрестом гетьману Б. Ружинському. Ініціативу втілили силами місцевої громади та меценатів. Відкривали меморіал міський голова Андрій Дяченко і голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Учасники церемонії відкриття монумента, що відбулася в межах козацької тризни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять запорізьких козаків, полеглих у Другій світовій війні каховчан, а також сучасних патріотів-земляків, які загинули під час проведення АТО на сході України.

Завершилася урочиста тризна покладанням квітів до пам’ятників козацтву. За традицією, цього дня на води Дніпра козаки спустили вінок.

Довідка. Іван Сірко (між 1605-1610-1680 рр.) – військовий і політичний діяч, Запорізький кошовий отаман. Сірко став легендою ще за життя. За волелюбність та участь в антиросійському повстанні був висланий до Сибіру, два роки провів у засланні. Брав участь принаймні у 55 великих битвах, з більшості яких виходив переможцем. У 1673 році козаки Івана Сірка штурмом взяли Іслам-Кермен, татарську фортецю на місці біля сучасної Каховки.

 Іван АНТИПЕНКО, «День»