Херсонці в очікуванні біометричних паспортів

3 Грудня 2014 22:00
ksza.ks.ua

ksza.ks.ua

З 1 січня 2015 року почнеться оформлення та видача українцям біометричних паспортів.

Які ж вони біометричні паспорти, порядок виготовлення та отримання нових біометричних документів, розповіла головний спеціаліст по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Херсонській області Іоанна Євич:

«Зовні біометричний паспорт мало чим відрізнятиметься від того, які громадяни отримують на сьогоднішній день, бланк біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовлятиметься у формі синьої книжечки розміром 88 х 125 міліметрів, складатиметься з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок.

В біометричному паспорті буде міститись вся та сама інформація, яка міститься в звичайному закордонному паспорті, але окрім існуючих інформаційних сторінок в біометричному документі буде вбудований електронний чіп, на якому буде записана інформація, що міститься на сторінці даних паспорта для виїзду за кордон, основні біометричні дані людини: обличчя, відцифрований підпис, відбиток пальців, а також, за бажанням громадян та письмовим клопотанням особи, можливе внесення до безконтактного електронного носія додаткової інформації (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів, додаткові (факультативні) біометричні дані, параметри (відцифровані відбитки пальців рук).

Біометричний паспорт для виїзду за кордон видаватиметься не пізніше, ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання, у разі термінового оформлення – не пізніше, ніж через сім робочих днів. Передбачається, що особам, які не досягли 16-річного віку, біометричний паспорт видаватиметься терміном на чотири роки, усім іншим – на 10 років.

Вмонтований електронний носій практично унеможливлює підробку чи фальсифікацію паспорта і дозволяє швидко ідентифікувати особу на кордоні.

Впровадження біометричного документу є першим кроком до лібералізації візового режиму з ЄС.

Процедура подачі документів на оформлення біометричного паспорту буде проходити в звичному порядку. Громадяни звертатимуться до підрозділів міграційної служби з паспортом громадянина України та відповідними квитанціями про оплату обов’язкових платежів.

Міграційна служба Херсонщини активно готується до процесу оформлення й видачі біометричних документів. В Управлінні встановлюється обладнання – комплекс для збору біометричних даних.

Перехід на біометричні документи відбуватиметься поступово, громадяни і надалі зможуть користуватися паспортами, які зараз видає міграційна служба та будуть чинними до кінця терміну, зазначеного в документі, тобто не менше 10 років. Заміна паспорта на біометричний не є обов’язковою.

Питання щодо вартості біометричного паспорта поки що залишається невідомим».