Херсонська мерія вимагає прозорого міжнародного конкурсу з модернізації морпорту

22 Жовтня 2018 11:50
Депутати Херсонської меріі у п’ятницю прийняли Звернення до керівництва держави, в якому вимагають проведення відкритого і прозорого міжнародного конкурсу з визначення кращого проекту модернізації Херсонського морського торговельного порту. Про це повідомляє Укрінформ.

“Ми вимагаємо тільки відкритого, чесного, прозорого, публічного конкурсу. Конкурсу не в межах України, а міжнародного конкурсу, із залученням усіх бажаючих, без обмежень, без лобіювання якоюсь структурою. Хто переможе – будь ласка, беріть, створюйте нові робочі місця, наводьте порядок, у першу чергу з екологією. І зрозуміло, що тих людей, які сьогодні працюють (у Херсонському морському торговельному порту – ред.) треба зберегти”, – заявив під час обговорення головуючий на сесії херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Як вказано у Зверненні до Президента України та Прем’єр-міністра України, оприлюдненому на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України висновок Міністерства інфраструктури України про недоцільність реалізації підготовленого за ініціативи депутатів Херсонської міської ради та її виконавчих органів фахівцями Литовської Республіки та України проекту державно-приватного партнерства з модернізації об’єктів портової інфраструктури Херсонського морського торговельного порту та підвищення ефективності їх використання “викликає обурення та підтверджує дії Міністерства, спрямовані проти ефективного та динамічного розвитку Херсона та Херсонської області”.

На переконання депутатів, “зазначені у висновку несуттєві зауваження до проекту не заважають, спираючись на нього, підготувати міністерству, відповідно до вимог діючого законодавства України, умови конкурсу по визначенню приватного партнера та провести зазначений конкурс відкрито та прозоро”.

Стосовно ж підготовленого за ініціативи Мінінфраструктури України проекту концесії Херсонського морпорту, то, як зазначив ініціатор звернення депутат міськради Євген Назарян, “Київ зробив проект концесії нашого порту, який не витримує жодної критики”. До того ж, як заявив депутат, “жодного документа (по проекту концесії – ред.) ми не отримали”.

Звернення підтримали на сесії під час голосування 39 депутатів із 45, присутніх на момент голосування в сесійній залі.