На яку пенсію можна розраховувати херсонцям без страхового стажу

18 Жовтня 2018 14:41

З 01 січня 2018 року необхідний для призначення пенсії страховий стаж складає 25 років замість  15 – ти років як було раніше, і надалі він  поступово буде збільшуватиметься.  Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році  – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії стаж становитиме 35 років, повідомляють в ГУ Пенсійного фонду України в області.

Слід зауважити, що починаючи з 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати у розмірі не меншому за мінімальний.

Збільшення мінімального страхового стажу до 25 років вплинуло на те, що з початку 2018 року в порівнянні з січнем – серпнем минулого року на 37% скоротилась кількість осіб, які звернулись до головного управління Пенсійного фонду України в області за призначенням пенсії.

Близько 1,5 тис. осіб, що досягли пенсійного віку, – не мають достатнього стажу для пенсійного забезпечення, з яких  60% – зі стажем роботи менш ніж 15 років можуть розраховувати лише на соціальну  допомогу в органах соціального захисту.

За нашими аналітичними підрахунками біля третини  населення області в працездатному віці на сьогоднішній день не має офіційних доходів. Тоді як зарплата в «конверті» позбавляє людину права на  отримання пенсії в майбутньому, а згода на отримання «мінімалки» передбачає мінімальний коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні розміру пенсії.

Майже щодня до головного управління Фонду звертаються люди за призначенням пенсій, яким не вистачає необхідного мінімального страхового стажу. Значну їх  частину складають  приватні підприємці, які з 2004 року по червень 2010 року мали право лише на добровільних засадах  сплачувати внески в розмірах не меншому за мінімальний страховий внесок, а звідси – зарахування страхового стажу не за увесь період підприємницької діяльності, а лише пропорційно до сплачених внесків.

Несплата внесків не дає можливості зарахувати періоди трудової діяльності до страхового стажу, тому слід задуматися приватним підприємцям стосовно розмірів декларування своїх доходів та відповідно до них сплаченого єдиного внеску, а найманим  працівникам  необхідно вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування і не погоджуватися на виплату зарплати в «конверті».

Тому, належне оформлення трудових відносин  з найманими  працівниками забезпечить для всіх комфортні умови, для роботодавців – дотримання законодавства та відсутність штрафних санкцій, працівникам  – соціальні гарантії, в тому числі  при досягненні пенсійного віку.