Олександр Овчинніков з херсонського “Кристала” – тренер тижня у другій лізі

21 Серпня 2018 20:39

Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу визнало Олександра Овчиннікова кращим тренером 5 туру у другій лізі.

Ось розбір тренерської роботи лауреата від об’єднання тренерів:

Реал Фарма заслужив реноме непоступливого колективу із дуже злагодженою обороною. Тому для Кристалу, який цього літа відновив виступи на професіональному рівні, візит такого суперника був випробуванням на міцність. Тим більше, якщо врахувати, що херсонцям належить ще завойовувати своє місце у щільній групі лідерів серед потужних конкурентів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер херсонського Кристалу Олександр Овчинніков. Його підопічні зуміли обіграти Реал Фарму, завдяки чому вони стають найкращими за домашніми зустрічами у Групі Б.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Чотири роки Кристал не міг обіграти цього суперника в чемпіонаті, тож перервав серію із п’яти поразок при одній нічиїй. За рівності по очках херсонці переграли одеситів, тож вийшли на чисте друге місце в Групі Б Другої ліги.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад кристалівців був максимально наближеним до оптимального, до того ж, уже по ходу сезону клуб здійснив низку дозаявок (остання за часом – атакувального хавбека Горбовського, який дебютував у цьому матчі). Однак по ходу матчу труднощів штабу додала травма Цоя – незамінного капітана довелося замінювати вже у першому таймі.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після нічиєї з Таврією тренерський штаб відважився на перестановки в центрі поля – тож оновлена опорна зона витримала подвійне випробування після пошкодження Цоя. Також відзначимо вибудувану групу атаки, де гравці вільні в імпровізації та обміні зонами.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Овчинніков – наймолодший тренер сучасного вітчизняного професіонального футболу України. За допомоги досвідченого Сергія Шевцова, директора клубу, він веде свою роботу, опираючись на чітко розроблену ігрову схему та глибинні можливості своїх підопічних. Тому у господарів зайшла й рокіровка за участі новачка Кучера, й вимушені зміни по ходу гри.

 1. Накопичувальний критерій – 5 
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Кристал набрав 7 очок в останніх трьох турах. Херсонський колектив є найкращим у Групі Б Другої ліги за результатами домашніх матчів – 9 очок у трьох іграх, абсолютний показник.

Лауреат 5-го ігрового тижня в номінації Тренер тижня в Другій лізі:

Олександр Овчинніков (Кристал)

Середній бал — 4,8

За версією Sport Arena (https://sportarena.com/football/ukraina-vtoraya-liga/bojko-kobin-glivij-i-vsya-zbirna-5-go-turu-drugoyi/)  Іван Гливий потрапив до символічної збірної п’ятого туру Другої ліги як кращий правий півзахисник:

«Після прекрасного сезону в чемпіонаті України серед аматорів Гливий також успішно стартував і в Другій лізі. Після повернення він і Кристал в ударі – Іван міг забивати одеситам сам, але в підсумку обидва м’ячі Реал Фарма пропустив після його загострення (асист та добивання після удару Гливого).»