Щодо режиму роботи дніпровських водосховищ у квітні

22 Квітня 2018 11:46

Каскад дніпровських водосховищ створено для забезпечення водними ресурсами населення та усіх галузей економіки. Його експлуатація здійснюється відповідно до режимів роботи водосховищ, які встановлюються відповідно до Правил їх експлуатації. З метою безпечного пропуску водопілля Правилами експлуатації передбачене передповеневе спрацювання каскаду водосховищ з урахуванням гідрологічного прогнозу обсягу водопілля, що надається Укргідрометцентром.

Для оперативного реагування на розвиток водопілля у період березня – квітня встановлення режимів та їх коригування здійснюється щодекадно. Особливістю проходження водопілля у 2018 році є пізнє формування його піку (3 декада квітня) та початок нересту риби з 1 квітня. Відповідно до Правил експлуатації каскаду дніпровських водосховищ їх наповнення до нормального підпірного рівня (НПР) здійснюється під час проходження піку та спаду повені.

Порушення правил експлуатації водосховищ, а саме передчасне наповнення водосховищ до проходження піку водопілля призвело б до затоплення та підтоплення прилеглих до водосховищ територій у м. Києві, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Одночасно, Держрибагентством запропоновано наповнити Київське водосховище до позначки 102,90 -103,00 м БС (рівень НПР).

Данні позначки Держрибагентство мотивувало забезпеченням сприятливих умов для водних біоресурсів під час проходження нересту. З метою максимального сприяння нересту риби за умов, що склалися, Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на підставі прогнозу Укргідрометцентру було запропоновано встановити оптимальні режими роботи водосховищ з поступовим наповненням Київського (до відмітки 102,5 мБС станом на 23 квітня) та Кременчуцького (до відмітки 80,10 мБС станом на 1 травня) водосховищ

Джерело: medianova.com.ua