Триває прийом до ВНЗ Херсонщини через освітні центри “Крим-Україна”

9 Серпня 2017 11:21

osvita.ua

Вступники пільгових категорій, які вступили на контрактну форму навчання, вже можуть  писати заяви на переведення на місця бюджетного замовлення. Триває також прийом до ВНЗ через освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на керівника фонду “Відкрита політика” Ірина Жданова.

“Освітні центри будуть працювати до 30 вересня. На бюджетні місця в університетах  закінчено прийом, тільки на контракт. Але з 8 серпня ті вступники, які пройшли на контракт, можуть писати заяви на ім’я ректорів про переведення на бюджет. Цими пільгами користуються  учасники бойових дій, діти учасників бойових дій, переселенці, і в тому числі абітурієнти з неконтрольованих та окупованих територій”, – сказала Жданова.

Вона додала, що вступники цих категорій до 31 серпня мають написати заяву на ім’я ректора вишу, до якого вони вступили на контрактну форму навчання, про можливість переведення  на бюджет.

За словами Жданової, імовірність такого переводу велика. Наприклад, тільки для вступників з окупованого Криму цього року для вступу за спрощеною процедурою виділено квоту у розмірі 2604 місця бюджетного замовлення. Утім, за час вступної кампанії з 29 червня по 26 липня цією можливістю скористалися лише 10% абітурієнтів з Криму.

В свою чергу у Міністерстві освіти та науки Укрінформу повідомили, що вступ через центри “Крим-Україна” триває, тож можливість для кримчан вступити до українських університетів  відкрита. Остаточні дані стосовно кількості вступників з тимчасово неконтрольованих територій та Криму будуть відомі наприкінці вересня, після завершення роботи освітніх центрів.

За даними МОН, станом на кінець липня через ОЦ “Крим-Україна” заявки на вступ подали 235 осіб, через ОЦ “Донбас-Україна” – 2103 особи. У 2016 році кількість вступників через освітні центри становила 1008 осіб. Збільшення кількості вступників відбулося завдяки широкій інформаційній кампанії, яку провели Міністерство інформаційної політики, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, МОН, Укрзалізниця та фонд “Відкрита політика”.

Для вступників з окупованого Криму у 2017 році квота становить 2604 місця державного замовлення, в тому числі для ВНЗ Херсонської області – 273 місця, Одеської – 889 місць, Миколаївської – 176 місць, Запорізької – 478 місць.