КП “Херсонелектротранс” уклав угоду на придбання нових тролейбусів

17 Червня 2017 10:26

Богдан Т70117

13 червня 2017 року КП “Херсонелектротранс” уклав угоду на придбання нових тролейбусів Богдан T70117, які мають з’явитись у Херсоні до 1 жовтня 2017 року.

Про це можна дізнатись на сторінці закупівлі порталу ProZorro. Загалом Херсон має отримати чотири нових тролейбуси загальною вартістю 19,8 млн. грн. (4,95 млн. грн. за одиницю). Минулого року КП “Херсонелектротранс” вже намагалось закупити тролейбуси, проте, незважаючи на вимоги громадськості про придбання комфортного для людей із особливими потребами транспорту, підприємство намагалось закупити старі тролейбуси Skoda 14TR, для яких поняття комфорту застосувати вельми важко. Після кількох журналістських розслідувань та активної позиції частини депутатського корпусу і правоохоронних органів, процедуру було скасовано. Хоча за кошти, виділені тогоріч (14 млн. грн.), цілком можна було придбати три нові тролейбуси вітчизняного виробництва з низькою підлогою – і загалом на сьогоднішній день місто було б озброєне принаймні сімома новими одиницями електротранспорту.

Минулого року кошти, вивільнені від закупівлі тролейбусів, були спрямовані на погашення боргу КП “Херсонелектротранс” за Єдиним соціальним внеском. Це дозволило б підприємству залучити грантові кошти та брати участь у програмах Європейського Банку Реконструкції та Розвитку і Європейського інвестиційного банку. Тим паче, Президент України Петро Порошенко ратифікував 12 квітня 2017 року Фінансову угоду (Проект “Міський громадський транспорт України”) між Україною та Європейським інвестиційним банком. Однак, у новому проекті з розвитку міського громадського транспорту, який вже залучив 400 млн. євро Європейського Інвестиційного банку, Херсона немає. Проект “Міський громадський транспорт України” – це довгостроковий фінансовий проект, який передбачає зручні умови залучення коштів на придбання, реконструкцію і ремонт міського громадського транспорту (тролейбуси, трамваї, метро, автобуси).

Покращення роботи міського транспорту очікує такі міста, як Біла Церква, Івано-Франківськ, Суми, Київ, Львів, Луцьк, Одеса, Кременчуг, Тернопіль, Чернігів та Харків.

Минулого року депутати Херсонської міської ради Андрій Дмитрієв (Самопоміч), Віталій Богданов та Валерій Боржков (УКРОП) вимагали розрахунків для придбання тролейбусів, проте так і не отримали їх. Активно підтримували вимоги громади, яка фактично не мала доступу до транспорту з низькою підлогою Олена Урсуленко, Сергій Жуйков, Михайло Линецький (усі – блок “Солідарність”) та Дініс Бердник (Самопоміч). Цьогоріч розрахунки для придбання тролейбусів також не надавались КП “Херсонелектротранс”, проте принаймні враховано інтереси людей із особливими потребами, що для Херсона дуже важливо.

Минулого року такі самі тролейбуси у того самого постачальника закупили у Хмельницькому за ціною 5,34 млн. грн. за одиницю (уього – сім одиниць). Одеса минулоріч збагатилась 5-ма такими самими тролейбусами того ж постачальника за ціною 5,35 млн. грн. за одиницю. Полтава – так само 5-ма, але за ціною 4,9 млн. грн. Отже, в Україні вже є досвід експлуатації таких тролейбусів, причому в містах зі схожими з Херсоном рельєфами. Мешканці та гості міст задоволені роботою транспорту, як і працівники підприємств, які його обслуговують. Таким чином, Херсон нарешті зможе до двох “одиничок” з низькою підлогою додати іще чотири аналогічних тролейбуси.

Євгенія Вірлич, “Херсонський вісник”