У Херсоні проходить Третій щорічний фестиваль «КіноДжем»

17 Травня 2017 11:50

13 травня у конференц-залі «Конгрес» відбулось урочисте відкриття фестивалю короткометражних фільмів «КіноДжем». Фестиваль заснований у Херсоні і проводиться у нашому місті вже третій рік поспіль (з другої суботи травня упродовж 9 днів) ініціативною групою «Перша Херсонська кіношкола».

Під час урочистого відкриття фестивалю «КіноДжем» відбулось жеребкування завдань для зареєстрованих команд-кінолюбителів  – як новачків, так і професіоналів.  У рамках «КіноДжему» усі вони повинні будуть створти короткометражні фільми, згідно отриманих завдань, які буде включено до конкурсної програми фестивалю та показано на великому екрані у кінотеатрі «Мультиплекс» у день закриття «КіноДжему».

Усього у фестивалі «КіноДжем» цього року виявили бажання взяти участь 43 команди у трьох лігах різного рівня складності:

  • учасники команд у віці до 16 років включно;
  • учасники команд у віці від 17 років і вище, які не мають або мають лише незначний досвід у зйомках відео;
  • ліга професіоналів.

Команди перших двох ліг витягали по-черзі три завдання-жереба: «стоковий персонаж», «ігровий предмет» та «жанр». А вища ліга – жереби «стоковий персонаж», «ігровий предмет» та «стилізація під кіно-течію».

Після завершення офіційної церемонії  відкриття фестивалю (яка, до речі, проходила і в режимі онлайн) та жеребкування завдань команд для учасників було проведено навчальний майстер-клас «Стоковий персонаж: від шаблону до глибини» (викладач – Устин Данчук, керівник Першої Херсонської кіношколи, кінорежисер).

Також у перший день «КіноДжему» відбувся  кінопоказ. У програмі «Фільм-відкриття» були вперше продемонстровані стрічки: «Vatiente» Андрія Литвиненка та «Утопія» Вітторії Скальюзі – учасників проекту «Дві країни – два режисера», у якому «Перша Херсонська кіношкола» виступила у якості спів-продюсерів; фільм «Коробка із мріями» Лізи Бугар – юної херсонської режисерки; фільм-притчу «Двадцятьшістнадцять» Андрія Кривецього та Дмитра Рачковського – білоруських колег-кінематографістів.

Другий день фестивалю «КіноДжем» проходив у бібліотеці-філії №3 Херсонської централізованої бібліотечної системи (вул. Робоча, 76а) та був присвячений акторству.

Так, 14 травня відбувся майстер-клас з акторської майстерності “Пісочниця”  від Катерини Слажневої та кінопроби для усіх, хто побажав взяти участь у зйомках фільмів у рамках «КіноДжему».

Робота над створенням фільмів командами почалась. За умовами фестивалю, роботи мають бути виконані та подані на розгляд журі до 21 травня (неділя) 12.00. Усі вони будуть показані глядачам 22 травня о 17.00 у кінотеатрі «Мультиплекс» (вул. Залаегерсег, 18).

Під час урочистої церемонії  закриття «КіноДжему», 22 травня, переможці фестивалю у п’яти номінаціях (за версією журі у кожній з трьох ліг, за глядацьким голосуванням та кращий фільм за голосуванням онлайн) будуть нагороджені цінними призами.

Якими були фільми, створені учасниками минулого року, –  дивіться у промо-відео фестивалю «КіноДжем-2017».

Фестиваль організовано ініціативною групою “Перша Херсонська кіношкола” за підтримки Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка та мережі багатозальних кінотеатрів «Мультиплекс».