В Херсоні відбудеться круглий стіл «Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє»

22 Травня 2015 09:19
11140400_1115352601815520_8436285803292249422_n

www.facebook.com

Конфлікт, що наразі триває на Сході України, є результатом дестабілізації зовнішніх гравців, які скористалися гетерогенністю (неоднорідністю) України як держави, зокрема її регіональними особливостями. Водночас, у світі існує значна кількість країн, які складаються з неоднорідних суспільств, але в той же час об’єднані в одну політичну націю.

За роки незалежності політичні еліти та держава не спромоглася розробити політику національної єдності України, натомість використовували регіональні особливості для отримання електоральних переваг у конкретних регіонах. При цьому інструментом роз’єднання виступало історичне минуле країни, в той час як було відсутнє бачення майбутнього розвитку держави. Метою проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні» є зібрати пропозиції від усіх регіонів України щодо бачення майбутнього розвитку України як єдиної країни та розробити проект державної політики національної єдності.

Під час круглого столу будуть презентовані результати опитувань у Херсонській області:
– Результати загальнонаціонального соціологічного опитування “Що роз’єднує та що може об’єднати українців”;
– Результати загальнонаціонального соціологічного опитування “Статус Криму крізь призму громадської думки”.

Метою круглого столу є обговорити особливості регіонального сприйняття історичного контексту розвитку України як держави, теперішнього конфлікту та в результаті дискусії й брейнстормінгу виробити пропозиції від регіону щодо політики національної єдності та плану заходів її реалізації. Крім того передбачається обговорити потенційні фактори та акторів, що можуть сприяти дестабілізації регіону, з метою попередження їхньої реалізації.

Запрошуємо вас прийняти участь у пошуках відповідей на питання – Що роз’єднує Україну? Що може її об’єднати? Як попередити подальшу можливу дезінтеграції? Як досягти примирення між групами, що мають різні погляди на історичні події та політичний розвиток країни?

Захід проводиться у рамках проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні», що реалізується МЦПД за підтримки програми соціальної трансформації МАТРА Уряду Нідерландів (веб-сайт проекту: http://ndialog.org.ua/).

Організатори: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) спільно з БО Фонд громади міста Херсона «Захист» та Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

Засідання відбудеться сьогодні, 22 травня, в бізнес-домі “Бордо”, (вул. Перекопська, 20).
Додаткова інформація: просимо звертатися до Дар’ї Нудьги за телефоном +38 095 404 82 89, +38 0552 42 39 22 або електронною поштою <nudgadaria@gmail.com>