«Мельпомена Таврії» уже не за горами

17 Травня 2015 16:00
www.blackseanews.net

www.blackseanews.net

23 травня XVII Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» буде офіційно відкрито і до 30 травня всі бажаючі під девізом «У пошуках істини» зможуть долучитися до цього свята. У цьогорічну програму «Мельпомени» включено: традиційна карнавальна хода вулицями міста, гала-концерт, майстер-класи, творчі зустрічі, бал випускників, театральний капусник, конкурс дитячого малюнка, танцювальний марафон із казковими героями, дитячі розважальні програми.

До нас завітають і гості з-за кордону – театри Грузії, Угорщини та Португалії, які демонструватимуть вистави мовами своїх країн – як запевнив Олександр Книга, на сцені працюватиме екран з українськими субтитрами. На фестивалі дивуватимуть своїми талантами і земляки зі Львову, Черкас, Києва, Одеси, Миколаєва та Дніпропетровська.

Протягом фестивалю працюватиме безкоштовна «Green zone», на якій проводитимуть читки п’єс видатних українських драматургів – Анатолія Крима, Тетяни Іващенко, Олександра Марданя та херсонця Євгена Марковського. У якості спеціального гостя зони запросили відомого білоруського драматурга, кіносценариста, режисера, публіциста Андрія Курейчика.

– Мені подобається фестиваль. Він дуже «домашній». Сюди приїжджають багато друзів та хороші творчі колективи. Є на що подивитися. Це взагалі подвиг – організовувати такий масштабний фестиваль в обласному центрі, – сказав один із драматургів Анатолій Крим.

Не відставатиме і Обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша – ви зможете насолодитися переглядом таких вистав як «Рольові ігри», «Не плачте за мною ніколи» та «Get hаpрy». Також 28 травня планується виїзд акторів до прикордонників з концертною програмою «Співоча Україна»:
– У період фестивалю відзначається День прикордонника. За традицією ми поїдемо на кордон, щоб привітати хлопців і, звісно, запросимо їх до нас на вистави. Також хочемо залучити до участі у фестивалі творчих херсонців, які були на війні, – повідомив директор Херсонського музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Стосовно цін на квитки – підвищувати їх у цьому сезоні не будуть. На малих сценах їх вартість буде не вищою за 60 грн, а на великій – не дорожче 100 грн. Найдорожчою буде вартість квитка на капусник – 120 гривень.

– Тисячі людей приходять до нас, як до життєдайного джерела. Вони йдуть до театру, щоб заспокоїтись, побачити вирішення якоїсь проблеми. Ми шукаємо істину, ділимося нею із глядачем і він іде до нас, щоб відчути її, знайти щось своє, сокровенне. Я гордий із того, що у важкий час, коли все подорожчало, люди між квитком та хлібом роблять вибір на користь театру. Отже, ми не даремно їмо свій хліб, – поділився Олександр Книга.

Так, уже 17 років кожна весна для нас – свято, адже у Херсонському музично-драматичному театрі проходить фестиваль «Мельпомена Таврії».