В Асканію-Нова на Херсонщині знову плинув потік туристів з усієї України

14 Травня 2015 11:03
Після тривалої перерви у знаменитому заповіднику Асканія-Нова на Херсонщині знову почалося паломництво туристів з усіх кінців України.
novakahovka.com.ua

novakahovka.com.ua

Якщо в будні кількість відвідувачів тут останнім часом не перевищувала 150 на день, то в окремі дні травня вона збільшувалася вдесятеро – до півтора тисяч. Причому цілими автобусами їдуть не тільки жителі краю, а й мешканці Запоріжжя, Одещини та Миколаївщини. Особливу цікавість у них викликає поїздка кінною тачанкою цілинним таврійським степом, з можливістю помилуватися стадами бізонів, сайгаків та куланів. Вони у напіввільному стані пасуться там, і підпускають людину достатньо близько, аби дати себе роздивитися. Тачанка нині не простоює  ні години, та й штатним гідам немає коли байдики бити, і цією обставиною дуже тішиться директор заповідника Віктор Гавриленко.

«Екскурсійна діяльність зазвичай приносила Асканії-Нова до двох третин його доходів, і завдяки цьому вдавалося купувати достатньо кормів для тварин, реалізовувати чимало дослідницьких та просвітницьких проектів. Торік з відомих причин туристів було мало, і доход від екскурсій знизився наполовину, тому виживати було важко, – каже Віктор Семенович. – Сподіваємося, потік туристів не спадатиме і надалі. Буде в країні тиша та спокій – буде достатньо гостей у заповіднику».