Микола Томенко: В червні третина українців може залишитись без телебачення

24 Березня 2015 10:02
tomenko.ua

tomenko.ua

Про це народний депутат України Микола Томенко сказав черкаським журналістам, коментуючи перехід України на цифрове мовлення.

Як відомо, Україна має міжнародні зобов’язання (згідно з угодою, підписаною у Женеві у 2006 році) до 17 червня 2015 року перейти від аналогового до цифрового мовлення. Міжвідомча робоча група з вирішення проблемних питань реалізації в Україні програми впровадження цифрового телерадіомовлення визначила 4 етапи вимкнення аналогового сигналу:

  • 1-й етап – до 15.06.2015: Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська, Харківська, Сумська області та Автономна Республіка Крим;
  • 2-й етап – до 31.12.2015: Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області;
  • 3-й етап – до 30.06.2016: Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області;
  • 4-й етап – до 31.12.2016: Луганська, Донецька.

«Отже, вже 15 червня цього року планується вимкнути аналогове мовлення приблизно в третині областей України, а потім поетапно вимкнуть аналогове мовлення по всій Україні. Щоправда, досі ніхто достеменно не може пояснити, чи сумновідомий «Зеонбуд», який займається переходом на цифрове мовлення, забезпечив необхідне цифрове покриття всієї країни чи ні», – зауважив М. Томенко.

Для прикладу він навів ситуацію у проблемному для покриття Закарпатті, яке потрапило до першого етапу вимкнення аналогового сигналу.

«Виникає й інше питання: Уряд зупинив фінансування закупівлі приймаючих пристроїв цифрового мовлення для соціально-незахищених категорій населення. Я вже мовчу про фантастичні затрати для місцевих і національних мовників, особливо за сьогоднішніх реалій падіння рекламного ринку», – зазначив народний депутат.

У зв’язку з цим Микола Томенко вважає, що необхідно або обґрунтовувати необхідність перенесення терміну переходу на цифрове мовлення з 15 червня 2015 року на пізніший термін, або забезпечити перехід поетапно з паралельним функціонуванням аналогового і цифрового на певний час.

«Перший сценарій більш реалістичний. Але за будь-яких обставин, Уряд зобов’язаний ухвалити відповідну програму і роз’яснити, що чекає громадян з 15 червня 2015 року», – підсумував Микола Томенко.